Co powinienem wiedzieć o organizacji konferencji?

 

Istnieje wiele sposobów na odpowiedź na to pytanie, ale zaleca się, aby zacząć od pytania „Dlaczego chcę zorganizować konferencję?”

Zaczynając od „dlaczego” przenosi cię do Złotego Kręgu.

Część 1 – Dlaczego ważna jest konferencja? Dlaczego ludzie chcą uczestniczyć? Dlaczego prelegent decyduje się mówić? Dlaczego obiekt chce Cię gościć? Dlaczego uczestnicy płacą za to, co masz do zaoferowania? Dlaczego polecają wydarzenie innym? Dlaczego jesteś osobą lub firmą organizującą konferencję?

 

Złoty krąg, czyli najważniejsze pytanie w biznesie

Koncepcję złotego kręgu, to jedną z liczący się idei biznesowych. Wedle tej metody 3 kluczowe pytania, jakie należy zadać prowadząc firmę, projekt to po kolei:

 

  1. Dlaczego?
  2. Jak?
  3. Co?

Porady dotyczące organizacji konferencji – http://www.poradniki24h.pl/temat/konferencje/

 

Część 2 – Złotego Kręgu to „Jak”. Jak zamierzasz odpowiedzieć na te „dlaczego”? Jak zorganizujesz konferencję? Na żywo lub wirtualnie lub połączenie obu? W jaki sposób Twoi uczestnicy dowiedzą się o Twoim wydarzeniu? W jaki terminie zorganizujesz spotkanie? Jak dotrą do twojego wydarzenia? Ile miejsca potrzebujesz w lokalu i jak zorganizujesz tę logistykę? Jak zorganizujesz konferencję? Z firmą planującą wydarzenia lub jednym organizatorem wydarzeń? Jak wszyscy zarejestrują się na to wydarzenie? Jak uczestnicy mogą się ze sobą połączyć?

Czytaj również na stronie – http://www.firmy24h.pl/informacje/konferencje

Część 3 – to „Co” Złotego Kręgu. Teraz możesz zapytać, co należy zrobić, aby zrealizować resztę tego, co zaproponowałeś. Jakie konkretne miejsce będzie na konferencję? Jakie miasto? O której porze roku? Jaka cena? W jakim hotelu mogą zatrzymać się twoi uczestnicy? Jaki jest harmonogram? Jakiego rodzaju jedzenie będzie podawane? Jakie wydarzenia po godzinach spotkania będą czekać dla twoich uczestnicy? Jakie firmy byłyby dobrymi sponsorami korporacyjnymi dla twojego wydarzenia? Co mogą zyskać będąc partnerem? Co przyczyni się do sukcesu Twojego wydarzenia? Co zyskasz na tej właśnie konferencji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?