Zdolności do porozumiewania się

Zastanów się, jak często komunikujemy się każdego dnia. Wykonujemy połączenia telefoniczne, uczestniczymy w spotkaniach, piszemy e-maile, przeprowadzamy prezentacje, rozmawiamy z klientami i tak dalej. Możemy spędzić cały dzień na komunikowaniu się z ludźmi wokół nas. Właśnie dlatego dobre umiejętności komunikacyjne są niezbędne, szczególnie gdy twoim celem jest bardziej wydajna praca.

 

Zacznij od rozwijania aktywnego słuchania umiejętności. Oznacza to, że podejmujesz wspólny wysiłek, aby naprawdę usłyszeć i zrozumieć, co do ciebie mówią inni ludzie.

 

Nie daj się rozproszyć temu, co dzieje się wokół ciebie i nie planuj tego, co masz zamiar powiedzieć dalej, podczas gdy druga osoba mówi. Zamiast tego posłuchajcie, co mówią. Możesz być zaskoczony, jak wiele nieporozumień można uniknąć po prostu przez aktywne słuchanie.

http://www.aszkolenia.pl/ – na temat szkoleń i rozwoju.

Następnie spójrz na swoje umiejętności pisania . Jak dobrze komunikujesz się na piśmie? Zacznij od swoich e-maili. Większość z nas pisze codziennie dziesiątki e-maili. Ale istnieje wiele technik, których możemy użyć, aby upewnić się, że piszemy skuteczne e-maile – te, które faktycznie się czyta!

 

Na przykład zawsze trzymaj się jednego głównego tematu podczas pisania wiadomości e-mail. Umieszczenie kilku ważnych tematów w jednym komunikacie utrudni Twojemu koledze ustalenie priorytetów i uporządkowanie informacji. Jeśli potrzebujesz wyświetlić kilka różnych punktów, numeruj je sekwencyjnie lub podziel je na osobne wiadomości, z odpowiednimi nagłówkami tematów.

http://www.prasa24h.pl/ – ciekawe informacje porady.

Oczywiście piszemy o wiele więcej niż tylko e-maile. Piszemy przez komunikatory, piszemy raporty i tworzymy prezentacje . Będziesz bardziej efektywny w swojej roli, jeśli nauczysz się lepiej komunikować we wszystkich tych mediach, a twój szef i koledzy z pewnością docenią twoje umiejętności, ponieważ będą głównymi beneficjentami!

 

Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?