Wybór miejsca na konferencje

Wybór miejsca na konferencje jest jedną z najważniejszych spraw dotyczących jej organizacji. Trzeba wybrać nie tylko odpowiedni obiekt, ale przede wszystkim właściwą lokalizację.

Wybór lokalizacji uzależniony   jest zwłaszcza od rodzaju konferencji. Jeśli jest to na przykład kilkudniowe spotkanie, można wybrać obiekty konferencyjne położone w ładnej okolicy, z atrakcjami turystycznymi. Uczestnicy z pewnością będą zadowoleni z dodatkowych atrakcji  i mogą wyjazd potraktować jako formę nagrody. Oczywiście równocześnie należy zadbać o nocleg – najlepiej żeby obiekt, w którym odbędzie się konferencja, posiadał odpowiednią ilość miejsc noclegowych. W przeciwnym wypadku należy szukać ich jak najbliżej centrum konferencyjnego. Przed wyborem miejsca, można także sprawdzić listę uczestników i dopasować lokalizację do miejsca ich zamieszkania.

W sytuacji gdy  organizujemy konferencje jednodniową, nie warto wybierać zbyt odległego miejsca ze względu na długa i czasochłonną podroż, która równie dobrze może trwać tyle, co sama konferencja.  Znaczenie odgrywa także cena – jednak zmuszanie do wyjazdu uczestników na drugi koniec kraju, w celu zmniejszenia  kosztów, nie będzie dobrym pomysłem.

Polecamy artykuł dostępny w serwisie www.e-konferencje.pl , w którym dowiedzą się Państwo  jak wybierać sale konferencyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?