Wkrótce ciekawe konferencje w Gdańsku i Warszawie

Warto śledzić serwisy konferencyjne, ponieważ można natknąć się w nich na zapowiedzi ciekawych wydarzeń. W tym artykule przedstawimy dwie propozycje interesujących konferencji odbywających się w Gdańsku i
Warszawie.

 

Gdańsk: IV Ogólnopolska Konferencja Prawa Sportowego „Prawo sportowe w Europie i na Świecie. W poszukiwaniu najlepszych wzorców”
Konferencja zaplanowana na 24 kwietnia 2015 roku będzie już czwartą edycją projektu organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk. Celem bieżącej edycji jest spojrzenie z szerszej –międzynarodowej oraz europejskiej – perspektywy na tytułową tematykę. Podczas Konferencji przewidywane są trzy panele tematyczne:
– Uniwersalne standardy międzynarodowych organizacji sportowych.
– Sport w prawie europejskim.
– Różnorodność regulacji krajowych w praktyce.

Organizatorzy liczą, że dzięki Konferencji zainicjowana zostanie dyskusji na temat instytucji i rozwiązań legislacyjnych funkcjonujących w innych systemach prawnych i ich ewentualnego wpływu na rozwój prawa sportowego w naszym kraju.  Prelegenci w swoich wystąpieniach nie tyle będą porównywali obowiązujące prawo, ale raczej poszukiwali najlepszych wzorców w zakresie prawodawstwa i stosowania prawa w innych państwach. Strona internetowa wydarzenia to: www.prawo-sportowe.eu, rejestracja trwa do 15 kwietnia.

Warszawa: 9. Międzynarodowa Konferencja Fundraisingu
Międzynarodowa Konferencja Fundraisingu to najważniejsza impreza tego typu w naszym kraju, skupiająca w jednym miejscu osoby profesjonalnie zajmujące się zbieraniem funduszy na cele charytatywne i społeczne, przedstawicieli zarządów organizacji pozarządowych oraz reprezentantów administracji publicznej i biznesu. Wydarzenie to pozwala na wymianę doświadczeń pomiędzy osobami pracującymi na podobnych stanowiskach i spotykających się z podobnymi zagadnieniami w różnych organizacjach oraz nawiązanie nowych kontaktów.

9. Międzynarodowa Konferencja Fundraisingu odbędzie się w dniach 12-14 maja 2015 r. w JM Hotel Warsaw Center w samym centrum Warszawy. Pełny program konferencji jest dostępny na stronie www.konferencja.fundraising.org.pl.

 

Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?