Konferencje w Poznaniu

696489_meeting_room_3Uwielbiam to miasto! To najczęściej padająca fraza z ust osób, które chociaż raz spędziły tu kilka dni czy to turystycznie czy też w związku z nauką. Poznań taki właśnie jest, nie za duży, nie za mały, ale dosłownie w sam raz!

Konferencje w Poznaniu, wykłady otwarte i szkolenia to tylko część z wydarzeń kulturalno-naukowych odbywających się w tym mieście każdego dnia. Nie brakuje tu również imprez typowo rozrywkowych, jak przedstawienia teatralne, rozgrywki sportowe czy pikniki rodzinne, jednym słowem każdy może znaleźć coś pod swój gust.  Atutem tego miasta jest przede wszystkim to, że znajduje się tu bardzo rozbudowana baza hotelowo-konferencyjna, która umożliwia organizację tych wszystkich spotkań. Bez wątpienia przyczyniła się do tego bardzo bogata i długa tradycja targowa, a także wydarzenie z całkiem niedalekiej przeszłości, czyli współudział przy organizacji Euro 2012. Samo położenie geograficzne także sprawia, że wielu ma tu po prostu po drodze.

Liczne hotele, mniejsze i większe restauracje, pensjonaty, domy studenta stanowią pokaźną bazę na wszelkiego typu wydarzenia, czy to o charakterze naukowym, biznesowym czy rozrywkowym. Na każdą kieszeń i z dostępem przez okrągły rok.

Miasto Poznań to także liczne uczelnie wyższe oraz ośrodki kulturalne, jak teatry i muzea, które również przyciągają rok rocznie rzesze młodych ludzi nie tylko z naszego kraju, ale i z najdalszych zakątków świata. Tu zdobywają wiedzę, tu obcują z kulturą, tu zakochują się i osiadają już na stałe. Poznań ma w sobie coś, czego próżno szukać w Warszawie czy chociażby w Toruniu.

Ten potencjał widzą również organizatorzy kongresów i szkoleń, bo hotele z Poznania są na te wydarzenia bardzo często wybierane. Dojazd do miasta, a także przemieszczanie się po nim nie stanowi większego problemu, dlatego pracownicy firm chętnie uczestniczą w targach, konferencjach czy szkoleniach właśnie w tym mieście.

 

M-S-M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?