Największa wada organizowanych konferencji? Cena.

businesswoman-in-the-office-1331188-mW sieci nie brakuje ciekawych konferencji z bardzo interesującymi programami, ale co z tego, skoro wiele osób nie może sobie pozwolić na udział w nich – przeszkodą jest cena.

Nie wszyscy mogą liczyć na dofinansowanie z zakładu pracy i nie każdy ma wystarczające środki, aby samodzielnie opłacić udział w konferencji, a szkoda, bo to właśnie podczas takich wydarzeń można szybko zaktualizować wiedzę i poszerzyć grono znajomości. Co prawda istnieją specjalne rabaty dla studentów, czy dla poszczególnych grup zawodowych, ale nadal jest tego za mało. Darmowe spotkania konferencyjne ogłaszane są na przykład przez Firmę MultiTrain, która przygotowując konferencję w założeniu oferuje darmowe miejsca dla przedstawicieli danej grupy zawodowej. Te informacje można znaleźć na macierzystej stronie wspomnianej wyżej firmy oraz w zakładce „artykuły” serwisu Konferencje24h.pl. To tu również zamieszczane są inne ogłoszenia o darmowych konferencjach. Sporo na ten temat można znaleźć na Facebooku, gdzie również Państwa odsyłamy.

Zdecydowanie mniej narzekamy już na jakość wystąpień i na miejsca, w których te spotkania są organizowane, a jeszcze kilka lat temu sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Ciasne i duszne salki, kiepski catering i brak przerw kawowych, do tego wykładowcy z przypadku. Dziś takie sytuacje praktycznie nie mają miejsca. Nowością są natomiast wideokonferencje i czaty ze specjalistami i dzięki takim rozwiązaniom udział w wykładach nie tylko jest darmowy, ale także wygodny, bo możliwy z własnego domu bez konieczności dojazdu.

Być może w przyszłości doczekamy się jeszcze innych, ciekawych rozwiązań, kto wie….

M-S-M

Przeczytaj także: Konferencje w pałacu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?