Nowy 3-elementowy mikrofon sufitowy ClearOne Dante

Nowy 3-elementowy mikrofon sufitowy ClearOne Dante oferuje prostą instalację, doskonałą wydajność i bezproblemową obsługę dla szerokiej gamy potrzeb związanych z konferencjami i przechwytywaniem dźwięku


ClearOne, wiodący globalny dostawca rozwiązań komunikacji audio i wizualnej, rozszerzył linię produktów do sal konferencyjnych, wprowadzając na rynek sufitowy mikrofon Dante, składający się z macierzy 3 mikrofonów i posiadający wbudowaną obsługę sieci Dante do zastosowań konferencyjnych i nagłośnieniowych. Mikrofony ClearOne zostały zaprezentowane na ISE 2019 w Amsterdamie.

„Ponieważ firmy w coraz większym stopniu polegają na zdalnej współpracy, ważniejsze niż kiedykolwiek jest to, że mają dostęp do eleganckich, łatwych w użyciu mikrofonów, które zapewniają krystalicznie czysty dźwięk” – powiedział John Nygren, Director of Business Development for Microphone Solutions w ClearOne. „Sufitowe mikrofony Dante oferują firmom i integratorom doskonałe rozwiązanie zapewniające zbieranie dźwięku z 360 stopni, przy pomocy nie tylko fizycznych urządzeń, ale także oprogramowania optymalizującego dźwięk pod kątem zrozumiałości mowy, zapewniając płynne spotkania, prostą obsługę i doskonałą wydajność w pomieszczeniach dowolnej wielkości i kształcie. Nasze ceny pakietów od jednego do czterech zestawów mikrofonowych sprawiają, że systemy Dante są opłacalne, a prosta instalacja oparta na sieci Ethernet oszczędza czas integratorów, zmniejszając ilość potrzebnego okablowania w porównaniu z analogowymi mikrofonami sufitowymi.”

Każdy mikrofon sufitowy Dante wykorzystuje trzy wysokiej jakości elementy mikrofonowe, aby zapewnić 360-stopniowe pokrycie każdego pomieszczenia i zastosowanie w takich obszarach jak sale zarządów, sale konferencyjne, telemedycyna i inne. Technologia sieciowa Dante oferuje prostą instalację z okablowaniem CAT5 lub CAT6 i dostarcza nieskompresowany, wielokanałowy dźwięk z niemal zerowym opóźnieniem i dokładną synchronizacją czasu próbkowania w całej sieci. Macierz mikrofonów ma wymiary zaledwie 3,8 cm x 7,6 cm, co czyni ją jedną z najmniejszych i najbardziej dyskretnych macierzy mikrofonów dostępnych obecnie na rynku.

Producent przewiduje możliwość szeregowego połączenia maksymalnie do czterech mikrofonów ClearOne Dante (12 kanałów), dzięki czemu możliwe jest obsłużenie od jednego do czterech pomieszczeń. Elementy mikrofonowe w każdej macierzy są ponumerowane dla łatwej identyfikacji. Mikrofony są kompatybilne z mikserami DSP z modułem Dante firmy ClearOne i innych producentów, a także posiadają ekranowanie przeciw zakłóceniom RF, zapewniając spójny, pozbawiony zniekształceń dźwięk z szerokim pasmem i wysokim stosunkiem sygnału do szumu. Integratorzy mogą korzystać z wielu interfejsów, aby dodać tyle mikrofonów, ile wymaga dane pomieszczenie. Jedyne ograniczenie stanowi pojemność switch’a Ethernet lub miksera DSP.

Instalacja jest prosta dzięki skalowalności przedstawionego rozwiązania, dodatkowo pozycję każdego mikrofonu można łatwo regulować, aby zawiesić go na dowolnej wysokości z zakresu od zera do ok. 2 metrów od sufitu. Zasilanie jest dostarczane przez Power over Ethernet (PoE), a wbudowane diody LED wskazują stan zasilania oraz wyciszenia każdej macierzy. Mikrofony dostępne są w kolorze czarnym lub białym, aby można było dopasować je do różnych wymagań klientów.

O KONTEL

 

Firma KONTEL jest jednym z największych rodzimych dystrybutorów rozwiązań IT oraz sprzętu audio i wideo, w tym profesjonalnych urządzeń konferencyjnych. Aktualnie portfolio dystrybutora tworzy prawie 30 renomowanych marek, między innymi Plantronics, ClearOne, Konftel, Polycom, Yealink, czy Ascom. W ofercie znalazły się także systemy fax-serwerowe, bezprzewodowe słuchawki Bluetooth do różnorodnych zastosowań oraz akcesoria dla graczy. Firma KONTEL to także laureat prestiżowych wyróżnień w branży IT, między innymi Emerging Markets Distributor of the Year 2015, przyznanego przez firmę Plantronics. Więcej na www.kontel.pl

Kontakt dla mediów:

Michał Tarnacki

Michal.tarnacki@4publicity.pl

tel. +48 536 161 323

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?