Konferencje finansowe

Kryzys wciąż doskwiera Polakom, dlatego też informacje zdobywane na konferencjach finansowych mają dużą wartość. Wiedza doświadczonych finansistów może pomóc w przetrwaniu cięższych czasów, np. początkującym przedsiębiorcom i właścicielom firm.

Nasz kraj co prawda awansował ostatnio w rankingu Banku Światowego „Doing Business” o 10 pozycji, ale i tak zajmujemy dopiero 45 miejsce. Gorzej jest w raporcie rozpoczynania działalności, gdzie Polska jest na 116 miejscu. To potwierdza, że zakładanie firmy jest skomplikowane i kosztowne, a system podatkowy jest nieprzyjazny przedsiębiorcom. Konferencje finansowe są szansą dla początkujących przedsiębiorców na poznanie tych zawiłych reguł rządzących światem finansów, podatków czy faktur. W biznesie wszystko się szybko zmienia, dlatego w całym kraju regularnie organizuje się tego typu spotkania. W roli prelegentów występują m. in. doświadczeni doradcy finansowi i inwestycyjni, analitycy, czy też członkowie Polskiego Doradztwa Finansowego i innych stowarzyszeń. Ludzie ci mają dużą wiedzę na temat zachodzących zmian w przepisach oraz tego jak zabezpieczyć się na ryzyko utraty płynności finansowej firm, jak dochodzić swoich należności czy jak korzystać z Biur Informacji Gospodarczej.

Warto uczestniczyć w konferencjach finansowych także ze względu na zakulisowe rozmowy, np. podczas przerwy czy poczęstunku. Luźniejsza atmosfera sprzyja wymianie poglądów, można też wymienić się wizytówkami z ludźmi z tej samej branży. Aktualne kalendarium konferencji finansowych można sprawdzić m. in. w serwisie www.konferencje24h.pl – spotkania poświęcone branży finansowej odbywają się w całej Polsce, warto więc sprawdzić, czy w pobliżu naszego miejsca zamieszkania są zaplanowane jakieś konferencje finansowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?