Koordynator ds. organizacji konferencji

Koordynator ds. organizacji konferencji to już nie taki znowu nowy zawód, a nadal budzi sporo kontrowersji, dlaczego? Ponieważ wiele elementów pracy owianych jest tajemnicą zawodową, a te dotyczące zarobków dość często są zakłamane, czy przesadzone.

Specjalista ds. organizacji konferencji czy imprez to zawód dynamiczny i obecnie bardzo prestiżowy. Wykonywany przede wszystkim przez ludzi młodych, gotowych na wyzwania. Do zadań wpisanych w grafik koordynatora zaliczymy: pozyskiwanie sponsorów, prelegentów, uczestników, tworzenie i wdrażanie planu promocji, nadzorowanie księgowości, marketing i reklama. Jednym słowem – organizowanie wszystkiego, co z imprezą związane.

Dlaczego w tym zawodzie pewne kwestie owiane są tajemnicą? Z zupełnie prostej przyczyny, a mianowicie ze względu na koszty: wynajmu hotelu, zespołów, hostess, cateringu, agencje artystyczne, itd. A tu finanse zawsze są  indywidualnie określane, a im lepsze i dłuższe mamy kontakty z podwykonawcami tym większe szanse na rabaty i upusty. W kieszeni koordynatora natomiast pozostaje sporo część budżetu przeznaczonego na konferencję, czy inne wydarzenie.

Jednak koszty to nie jedyna tajemnicza kwestia – czas pracy również stanowi zagadkę.  Sprytnie określany jest jako nienormowany w gruncie rzeczy zajmuje zwykle mniej czasu niż jest to zakładane.

Scenariusz imprezy indywidualnie planowany, czy wyciągany na zawołanie z kapelusza? Nawet jeśli klient odnosi wrażenie, że to on kreuje swoje wydarzenie, to tak naprawdę dość często ulega sugestii sprytnego koordynatora. A ten najczęściej zachęca i proponuje do tego, co aktualnie ma przygotowane i gotowe do realizacji.

Zarobki koordynatora konferencji to także kwestia indywidualna. Te najmniejsze mogą oscylować w granicy 2 – 3 tysięcy złotych, natomiast te najlepsze mogą dochodzić do 20 tysięcy złotych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?